Rezervácia

Habakuky a augustové podujatia

V auguste sa deti u nás rozhodne nudiť nebudú. Nielen vďaka nášmu modernému detskému ihrisku, ktoré si deti určite zamilujú, ale najmä kvôli bohatému programu v Dobšinského rozprávkovom svete v dedinke HABAKUKY. Program je skutočne lákavý a okrem každodenných vystúpení sa môžete tešiť na špeciálny víkendový program pre deti aj dospelých.

1.8. Mňamota Ha Ha Haruľa – Detské majstrovstvá vo varení a jedení Harule – zápolenie rodičov a detí v príprave tradičného slovenského jedla. Hlavná súťaž vo varení a jedení Harule sa uskutoční v 2 kategóriach 1. kat. 3-8rokov, 2.kat. 8-15rokov. Na návštevníkov budú čakať aj rôzne súťaže.

8-9.8. Flašinetiáda – 4.ročník medzinárodného stretnutia flašinetárov. Jedinečné podujatie svojho druhu na Slovensku. Flašinety od výmyslu sveta, súťaž o najoriginálnejší flašinet a najoriginálnejší zvuk flašinetu.

15.8. Malá hŕba pýta viac – Pokus o nový slovenský rekord v spolupráci so zúbkovou hliadkou – Veselé zúbky. Pokúsime sa o rekord v najväčšom počte detí, ktorí absolvujú zubkovú konzultáciu vo voľnej prírode s názvom „Najväčší nákuk do detských úst“. Deti, ktoré zaspievajú Zúbkovej hliadke jednu z ich pesničiek získajú krásny balíček

16.8. Pyžamové huncútstvá – podujatie pripravené pre malých aj veľkých, ktorí sa radi premávajú v pyžamkách. Veľká rozprávková pyžamová párty – na vlastné oči uvidíte ako sa správajú rozprávkové bytosti tesne potom, čo sa prebudia. Nezabudnite si zobrať pyžamká a vankúše- bude aj vankúšova vojna.

22.8. Stračinové dni – Oživenie rozprávkového programu interaktívnou formou. Deti budú mať možnosť zúčastniť sa tvorivých workshopov: hudobný, výtvarný, divadelný a tanečný, prostredníctvom ktorých budú spoznávať slovenský folklór. Vyvrcholenie programu bude mať na starosti umelecký súbor SĽUK s predstavením GAŠPARKO

23.8. Neboj sa byť Neboj sa! – súťažne podujatie pre všetkých odvážlivcov – malé aj väčšie deti. Dokážte, že sa nebojíte a staňte sa aj vy odvážlivcom akým bol Nebojsa. Naše rozprávkové bytosti Vám isto pômôžu prekonať všetky súťažné prekpapenia. Na konci našej prekážkovej dráhy čaká odmena- zapojíte sa?

29.8. Tradibáb – Festival tradičného bábkového divadla. Príďte si s nami oživiť spomienky na časy, keď drevo oživalo.