HABAKUKY. DOBŠINSKÉHO ROZPRÁVKOVÝ SVET.

Deti, ale aj dospelí zažijú neopakovateľnú atmosféru v Dobšinského rozprávkovom svete HABAKUKY, ktoré sú otvorené denne s programom od 10:00 do 18:00.

Nájdete tu domčeky v štýle ľudovo-fantazijnej architektúry s dominantným Škrupinovým zámkom s jazierkom, amfiteáter, alebo obchodný dom s príznačným názvom KÚRNIK ŠHOPA SENTER.

Okrem toho tu nájdete čarovné domčeky rôznych tvarov a mien ako zakliate Čierne mesto, Hodovňa, Železná hora, domček Proroka Raka a iné. Známe slovenské rozprávky Loktibrada či Popolvár vás vtiahnu do originálnej atmosféry a postarajú sa o jedinečný a autentický zážitok pre celú rodinu.

Zaujímavosťou je aj špeciálne platidlo mince HABAKUKY (HBK), ktoré si môžete odniesť aj ako suvenír. Za eurá ich zameníte v špeciálnych bankomatoch – „habodajoch“ u vodníka Dušičku.

DONOVALKOVO. HLAVNÉ MESTO DETÍ.

Vstúpte do mestečka, v ktorom vás čaká 17 domčekov zmenšených tak, aby reálne zapadli do detského sveta. Interaktívny areál pre rodiny na Donovaloch víta deti od 2 rokov a ponúka priestor pre deň plný zábavy a tvorivosti. Zábavu v Donovalkove koordinujú animátori a deti sa naučia ako natankovať, čo robiť v prípade požiaru, ako narábať s peniazmi, separovať odpad, alebo ako samostatne nakupovať.

Okrem budov a zariadenia sú pre všetkých návštevníkov pripravené aj autentické kostýmy pre dokonalý zážitok. Donovalkovo má svoju minifarmu so zvieratkami, ktoré čakajú na malých farmárov, ktorí ich prídu napojiť, nakŕmiť a dobre sa o ne postarajú. Ďalšou dominantou hlavného mesta detí je dopravné ihrisko. Že vaša ratolesť ešte nemá vodičák? Nevadí! Práve v Donovalkove sa priučí pravidlám cestnej premávky a ten svoj prvý tu aj získa.

MYŠIAČIKOV DETSKÝ PARK.

Adrenalínové centrum FunAréna Donovaly sa počas leta 2017 rozšírilo o jedinečnú novinku v rámci Slovenska – detský vodný zážitkovo-edukatívny park s 9 atrakciami, ktoré navzájom na seba nadväzujú a tvoria jeden celok.

Spolu s populárnym Dobšinského rozprávkovým svetom Habakuky a detským mestečkom Donovalkovo s minifarmou a detským dopravným ihriskom je Myšiačikov detský park ďalšou zastávkou, ktorú pri návšteve Donovál so svojimi ratolesťami určite nemôžete vynechať!