Školenie v kongresovej hale, raut v dobrej reštaurácii v meste a seminár v kancelárii. Tieto udalosti bývajú často organizované na tých najtradičnejších miestach, ktoré zamestnanci poznajú, odsedia si svoje, prehodia zopár viet s kolegami a po skončení sa rozpŕchnu každý svojou cestou. Majiteľ firmy si môže odškrtnúť, že jeho účtovníci majú za sebou ďalšie školenie, ale pridaná hodnota tam nie je žiadna. Čo tak zmeniť prostredie a z povinnosti urobiť príjemnú záležitosť?

Vymeňte kongresové sály za uvoľnenejšie prostredie

Aký je rozdiel medzi tým, čo sa naučíte v plnej kongresovej sále v najväčšom hoteli v meste a tým, čo sa naučíte v menšej sále v príjemnom prostredí Donovál v uvoľnenej atmosfére? Presne tak, žiadny. Ale veľký rozdiel je v tom, ako sa účastníci takéhoto školenia/semináru/kongresu budú cítiť. Istotne ocenia, keď si po školení o zmenách v legislatíve pôjdu prevetrať hlavu do prírody, ako keby mali ísť preplneným autobusom späť do kancelárie. A čo raut? Je príjemnejšie, keď sa môžete so svojimi kolegami stretnúť pri kotlíku s gulášom ako pri švédskych stoloch v neosobnom hoteli.

Zmena prostredia pomáha kreativite

Zamestnávatelia, ktorí od svojich zamestnancov čakajú netradičné a nekonvenčné riešenia problémov, by im s tým mali pomôcť. A práve umiestnenie školenia či seminára do prírody pomôže prebudiť invenciu, kreativitu a netradičné nápady. Poznáte to príslovie? Vrana k vrane sadá, inšpiratívne miesta pomáhajú kreatívnym nápadom, alebo tak nejako. Pretože práve vykoľajenie sa zo zabehnutých koľají, ktoré sú v kancelárii na každodennom poriadku, pomôže ľuďom naštartovať ich kreatívne alebo aspoň odvážnejšie „ja“.

Utužiť vzťahy môžete aj bez boja o prežitie

Vzťahy medzi zamestnancami sa lepšie budujú v prírode ako pri náhodnom stretnutí pri kávovare a rozhovore o počasí. Pamätáte si, keď ste boli v škole v prírode alebo na lyžiarskom zájazde a mali ste pocit, že učitelia sú zrazu úplne iní ľudia, s ktorými si celkom dobre rozumiete? Stále to funguje. Preto, ak chcete popracovať na morálke v kolektíve, pomôcť utužiť vzťahy na pracovisku a zlepšiť schopnosť zamestnancov pracovať v tíme, skúste váš ďalší seminár či raut zorganizovať v prírode. Najlepšie na Donovaloch.

A my vám s tým radi pomôžeme, stačí, keď sa pozriete našu ponuku.