TURISTIKA A CYKLISTIKA.

Turistika

Desiatky turistických chodníkov v okolí Donovál ležia na ploche dvoj národných parkov Veľká Fatra a Nízke Tatry. Ponúkajú nádherné panoramatické výhľady, prírodné rezervácie a prírodné pamiatky, ktoré by nemali ujsť žiadnemu návštevníkovi.

Počas letnej turistickej sezóny sa taktiež môžete vyviesť na vrchol Novej hole modernou kombinovanou 6-sedačkovou lanovkov a môžete sa tak pokochať krásnym výhľadom Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Pri priaznivom počasí a výbornej viditeľnosti je možné vidieť až vrchol Kriváňa.

Cyklistika

Viac ako 375 kilometrov označených a plne prejazdných cyklotrás je garanciou, že cyklisti sa na Donovaloch nudiť určite nebudú. Rozdelené sú do niekoľkých kategórií podľa náročnosti a vyberie si tak určite každý. Trasy sú značené tak, aby ich v rozmedzí 1-8 hodinového bicyklovania zvládli rodiny s deťmi, seniori ale aj športoví cyklisti.

Nemáte ako dopraviť svoje bicykle na Donovaly? To vôbec nevadí! Radi vám na recepcii požičiame naše kvalitné horské bicykle, ktoré sú pravidelne servisované a udržiavané, tak aby splnili požiadavky aj náročných cyklistov. V letnej sezóne je tiež možné využiť aj cyklobus z Banskej Bystrice priamo na Donovaly iba za 1 Eur. Bližšie informácie o cyklotrasách nájdete na adrese www.cyklodonovaly.sk

FUN Aréna a Bike Park Donovaly

Pozornosti nesmie uniknúť moderné centrum Fun aréna na Donovaloch s bobovou dráhou, lezeckou stenou, trampolínami, či nafukovacím hradom pre deti. Bobová dráha v bezprostrednej blízkosti lanovky Telemix vyrástla v roku 2008 ako druhá tobogánová dráha svojho druhu na Slovensku. Vďaka svojmu profilu, ktorý ponúka 11 ostrých zákrut a 7 skokov na špeciálnych vozíkoch, je ideálnou atrakciou pre malých aj veľkých.

Bungee trampolína patrí jednoznačne k najžiadanejším atrakciám v zábavnom parku na Donovaloch. Vďaka dômyselnej konštrukcii je možné skákať až do výšky 7 m. Okrem toho je k dispozícii 8 miestna trampolína, na ktorej sa do sýtosti vyšantia vaše ratolesti. Pre downhillových nadšencov je v lete na Novej Holi otvorený Bike Park Donovaly. S dĺžkou 2100 metrov a celkovým prevýšením 420 metrov ide o jeden z najlepších a najdlhších parkov na Slovensku, ktorý poriadne preverí vaše schopnosti.