Po náročnej túre, uzimení po lyžovačke, po dlhom pracovnom týždni alebo len tak, keď si nájdete chvíľku pre seba. Nájsť dôvod, prečo navštíviť wellness a zregenerovať sa v saune či vo vírivke, je jednoduché. Viete však, ako ich správne používať? Prečítajte si naše tipy.

1. Doprajte si na wellness dostatok času

Saunovanie nie je iba o pár minútach strávených v horúcej pare. Je to rituál, ktorý vyžaduje aspoň hodinu voľného času, kedy vás nebudú rušiť telefonáty ani termíny. Ideálne je, dopriať si wellness pobyt aspoň na 2 noci a oddýchnuť si so všetkým, čo k tomu patrí.

2. Sprcha je základ

Do priestorov wellness centra vstupujeme osprchovaní s čistou pokožkou (bez telových mliek, parfémov, deodorantov a, samozrejme, bez mejkapu). Aby sa telo správne detoxikovalo, koža musí byť čistá.

3. S plavkami či bez?

Bez plaviek, jednoznačne, no s uterákom a plachtou. Nemusíte sa báť. Vo fínskej saune alebo v infrasaune sa saunujte zabalený v plachte, ktorú dostanete pri vstupe. Do parnej sauny sa vstupuje bez plachty. Miesto, kam si sadnete, si očistite sprchou, rovnako ho osprchujte aj po použití. Môžete si sadnúť na malý uteráčik, ak je vám to komfortnejšie.

4. Kam si sadnúť?

Čím vyššie si sadnete, tým je saunovanie intenzívnejšie. Sadnite si pohodlne, ideálne je, ak máte možnosť vyložiť si nohy, aby bolo celé telo v jednej rovine. V saune strávte od 5 do 15 minút, riaďte sa nielen pokynmi, ktoré sú uvedené pri vstupe, ale najmä vlastným pocitom. Ak vám príde nevoľno, točí sa vám hlava, poproste spolusaunujúceho o pomoc. Nevstávajte prudko, opatrne sa posaďte do miestnosti s izbovou teplotou a nadýchajte sa čerstvého vzduchu. Následne sa osprchujte a odpočívajte.

5. Schlaďte sa

Po saunovaní sa osprchujte vodou, až následne vstúpte do ochladzovacieho bazénika poprípade využite pocitové sprchy. Zostaňte v ňom pár sekúnd, prípadne minútu a vyjdite von. Oddýchnite si a postup opakujte.

Proces saunovania zopakujte 2 – 3 krát, dodržujte prestávky medzi návštevami sauny a po skončení a záverečnej sprche si doprajte oddych v odpočinkovej miestnosti a následne sa choďte nadýchať čerstvého vzduchu, v krásnom horskom prostredí.

Dostali ste chuť na relax? Doprajte si ho vo Wellness Gardenia Donovaly. Užite is fínsku saunu, parnú či infrasaunu, pocitové sprchy a vírivku aj s možnosťou súkromného využitia. Napríklad s využitím jedného z našich výhodných balíčkov.